Kuidas kunst mõjutab käivet: kasiinod tõstavad kunsti esikohale

Kunst ja kasiinod

Tänapäevane internetimaailm on muutnud tundmatuseni seda, kuidas inimesed suhestuvad kunstiga ning milline on kunsti roll igapäevaelus. Kunst ei kuulu enam lihtsalt galeriidesse – see on kõikjal, alates kohvikruusi ja reklaamlehe disainist kuni mobiilsete rakendusteni, mille veebidisain on samamoodi omamoodi kunstiliik.

On aga üks tööstus, mille puhul ei arva esialgu nagu kunstil oleks oma koht selles. Selleks on kasiinod ja mängud.

Kasiinotööstus on saanud aja jooksul küll väga halva maine osaliseks, kuid tänapäevased kasiinomängud ja internetikasiinode lahendus muudavad seda trendi üsna jõudsalt. Kasiinod teavad väga hästi, et mängijate meelitamiseks ei piisa lihtsalt võiduvõimaluse pakkumisest, kuna mänguturg on tihe ning mängija võib paari hiireklikiga suunduda mõnele teisele lehele mängima. Sellise olukorra vältimiseks peavad kasiinod välja tulema millegi parema ja vingega ning selle eesmärgi täitmiseks võetaksegi appi kunstilised lahendused.

Kunst aitab tänapäeva kasiinomaailmal otseses mõttes rohkem raha teenida tänu ühele olulisele omadusele: kasiinomängud disainitakse aina parema graafilise lahendusega, mis on ühtaegu silmale kena vaadata ning kõnetab ka mängijat mingite elementide tõttu. Vanaaegsed viletsa graafilise lahendusega mängud ei teeni kasiinode jaoks enam peaaegu üldse raha, sest tänapäevased mängijad ei hooli konarliku disainiga mängudest, kui neil on kõrval valikus suurepärase graafikalahendusega moodsad mängud.

Kasiinomängude tootjad peavad seega pidevalt arendama oma graafikalahendust kaugemale. Kasutusele võetakse uusi tehnoloogiaid ning parandatakse isegi vanemate mängude välimust, kõike selleks, et tänu uuenenud kunstilisele lahendusele meelitada lähedale rohkem mängijaid.

Milline on “hea” graafikalahendus kasiinomängude puhul?

Muidugi saab ka siinkohal vaielda selle kohta, milline on üldse hea graafiline lahendus. Paljud kunstivaldkonna tegijad võivad selle peale vastata lihtsalt, et kunst on subjektiivne, kuid see vastus pole päris piisav.

Hea graafikalahenduse all mõeldakse tavaliselt mängu, mille disain on mingis mõttes sarnane reaalsusega, kasutab paremini valgust ja värve, rakendab nüansirohkemaid värvilahendusi või kasutab muid graafilisi pisidetaile, tänu millele on mängu välimus “rafineeritum”. Tänapäeva kasiinomängud näevad kohati välja nagu keerukad videomängud, kus kogu mängumaailm sarnaneb reaalse maailmaga, kuna graafika on viidud niivõrd realistliku tasemeni. Kui minevikus võis kasiinomängude puhul kohata üksnes 2D stiilis joonistatud lapselikke puuvilju või teemanteid, siis on nüüdisajal isegi klassikalised puuviljaslotid keerukama disainiga. 3D-stiil ning peened nüansid on aidanud viia videoslotid tasandile, millesarnast pole nähtud aastakümneid.

Uuendused jätkuvad ka nüüd, mil oleme jõudmas 2020-ndateni: uue trendina on kasiinomaailmas möllama hakkanud virtuaalne reaalsus, millel on samuti oma osa kunstil.

Üks on aga selge igal juhul: kunstil on oma osa igas valdkonnas, olgu tegemist reklaaminduse või kas või kasiinondusega. “Hea kunst” ehk peenelt disainitud ja vaatajatele suunatud teosed, olgu nendeks kas või mänguautomaadid, pakuvad palju enamat kui lihtsalt suuremat tulu – need tagavad parema kogemuse teose nautijatele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga